Wi-Fi-принтери або бездротові принтери можуть приєднуватися до локальної мережі без використання кабелю. Друк на такому пристрої може здійснюватися з комп'ютера, ноутбука або мобільного пристрою, що знаходиться з ним в одній Wi-Fi-мережі. Це дозволяє відмовитися від проведення трудомістких робіт з прокладання кабельної системи і економити місце в телекомунікаційних каналах.

Бездротовий принтер може розміщуватися в будь-якому місці приміщення при забезпеченні стабільного Wi-Fi-покриття. З'єднання між пристроєм і роутером має бути максимально надійним і забезпечувати підключення для друку з передбаченої кількості пристроїв. Зручність Wi-Fi-принтерів також обумовлено можливістю друку з пристроїв, в яких відсутня можливість проводового підключення до локальної мережі або Інтернету. Принтери Wi-Fi і бездротові багатофункціональні пристрої (БФП) - це підтримка різних ОС і меншої кількість непривабливих кабелів.

Набір підтримуваних опцій

Деякі представники модельного ряду бездротового обладнання Xerox підтримують технологію Xerox® Connectkey®. До таких належать БФП та принтери VersaLink® і AltaLink®. У них вбудована підтримка опцій для хмарних служб і можливостей здійснення мобільного друку:

 

  • Apple® Airprint ™ спрощує роздруківку файлів документів, фотографій і електронних листів безпосередньо з пристроїв на iOS і MacOS виробництва компанії Apple без необхідності установки додаткових програмних засобів.
  • Google® Cloud ™ Print забезпечує друк з будь-якого місця через Інтернет без установки на пристрій додаткового пакета драйверів.
  • Mopria® Print Service здійснює інтуїтивно зрозумілий процес бездротового друку з устаткування на операційній системі Android ™.
  • Xerox® Print Service Plug-in for Android ™ використовується для здійснення мобільних видів друку на БФП та принтери компанії Xerox без необхідності використання додаткового програмного
  • NFC Tap-to-Pair з підтримкою технології NFC (Near-Field Communications) застосовується для підключення мобільних пристроїв до принтерів і БФП по прямому з'єднанню. Це дозволяє негайно відправити документ на друк, сканування або копіювання зі смартфона або планшета, перебуваючи в безпосередній близькості від пристрою друку. Завдяки такому принципу, суттєво зменшуються тимчасові втрати.
  • Wi-Fi Direct застосовується для прямого з'єднання двох пристроїв, в даному випадку принтера і, наприклад, смартфона по Wi-Fi без участі бездротового маршрутизатора. Це дозволяє обладнанню працювати за принципом, схожим з технологією з'єднання Bluetooth.
  • Програмні продукти Connectkey® для Dropbox, Onedrive, Office 365, Box і Google Drive використовуються для здійснення хмарного друку і сканування. Завдяки такому ПЗ, друкувати і сканувати документи в популярні хмарні сховища стало ще простіше. Для цього досить встановити додатки на пристрій з підтримкою технології ConnectKey через Інтернет.

 

Як налаштувати / підключити Wi-Fi-принтер

Підключення Wi-Fi принтера залежить від виду пристрою, з якого виробляється друк. У класичному випадку запитується SSID (ім'я мережі) і пароль. Також може знадобитися на час настройки підключити БФП або принтер до персонального комп'ютера або ноутбука по дроту або мережевому кабелю для первинної настройки драйверів і ПЗ (програмного забезпечення). Принцип роботи БФП істотно спрощує цю задачу за допомогою вбудованого майстра настройок. Він являє собою програмний інтерфейс, що дозволяє покроково зробити установку і настройку програмних засобів для бездротового друку.

На нашому сайті представлена база знань, в яку включені інструкції для специфічної настройки Wi-Fi-пристроїв друку. Щоб ознайомитися з представленою документацією досить зайти в базу знань і ввести цільову модель обладнання. Для цього в рядку пошуку в розділі «Підтримка» пропишіть слова «Бездротовий» або «Wi-Fi». Крім того, можна вибрати програмний продукт для роботи. Наприклад, «Google Cloud Print».

Типи бездротових принтерів / бездротових БФП Xerox

Існує кілька способів організації процесу друку за допомогою бездротових технологій. Користувач може вибрати принтер виробника Xerox, в якому вбудовані функції Wi-Fi-друку, а також апаратно підключити до принтера адаптер для бездротового друку або встановити відповідний набір програм.

Популярними лінійками моделей БФП і принтерів для бездротового друку є VersaLink® і AltaLink®. Вони працюють за технологією під назвою Xerox® Connectkey® з пріоритетом на хмарний і мобільний друк. Можливості бездротового друку є стандартними для лінійки друкуючих пристроїв Phaser® і БФП моделей WorkCentre®. Також в модельний ряд входять принтери і БФП, де такі можливості є опціональними.