На виставці CES2020 Sony пообіцяла випустити PS5 і своєї обіцянки дотрималася. Їхні конкуренти з Microsoft також не забарилися і відповіли виходом нової версії Xbox. Проте ці новини вразили не всіх геймерів, адже більшість з них вибирають для геймінгу старі добрі ПК. Спробуємо розібратися в перевагах і недоліках нелегкого геймерського вибору.

 

Кожний гравець сам визначає критерії, за якими вибирає ігровий інструмент, але є чотири основні параметри, на які всі мають звертати увагу: вартість, актуальність рішення, вартість ігор та їх кількість. І кожен варто розглянути окремо, аби визначитися з вибором. Аби максимально насолоджуватися якістю зображення варто розглядати варіант 4К телевізора із діагоналлю 42-55“.

Вартість

Вартість рішення на базі консолі складається з двох параметрів: консолі й телевізора. Ціна нової консолі на старті продажів варіюєть­ся в межах $500-600, попередні версії PS4 та Xbox X доступні за ціною $350-450. Щодо телевізора, якщо розглядати варіант 4К із діагоналлю 42-55”, аби максимально насолоджуватися якістю зображення, то доведеться викласти $600-3 000 залежно від можливостей пристрою, матриці та інших параметрів.

Порахувати вартість ПК складніше, адже потрібно врахувати значно більшу кількість компонентів. Крім системного блока, що складається з процесора, материнської плати, відеокарти, блока живлення, корпусу, системи охолодження тощо, це ще й монітор, клавіатура, миша та гарнітура. Тож вартість зібраного ігрового ПК стартуватиме від $1 000, а більш прогресивні рішення з «найсвіжішими» процесором, відеокартою та з більш професійним монітором коштуватимуть не менше $2 000.

Платформа

Ціна

Консоль

≈$500-600

Консоль + ТВ 4К

≈$1 500

ПК («посередній»)

≈$1 500

ПК (геймерський)

≈$2 300

Актуальність рішення

Нові версії консолей, що суттєво відрізняються від попередніх, випускають приблизно раз на п’ять років. Контент до них з’являється ще до виходу нової консолі та продовжує розроблятися довгий час після цього. Гарантовано, що всі ігри під конкретну версію консолі працюватимуть ідеально.

Коли ж йдеться про ПК, то тут ігри переважно створюються під топові рішення на ринку. Відеокарти та процесори оновлюють щороку, і якщо один рік теоретично можна пропустити, то далі доведеться обов’язково оновлювати комп’ютер, аби все працювало на найвищому рівні. А лише одна нова відеокарта вартує від $400.

Порівняємо вартість ігор без знижок та ексклюзивних пропозицій

Ігри під консолі є дещо дорожчими, але необхідно враховувати, що часто їх можна придбати за акційною ціною зі знижкою 30-70 %.

Гра

Вартість для ПК (грн)

Вартість для PS4 (грн)

Civilization VI

525

1 300

SIMS 4

770

999

Mortal Kombat 11

529

1 899

Battlefield V

466

1 499

Diablo III Eternal Collection

770

1 199

Star Wars Jedi: Fallen Order

1 799

1 999

Borderlands 3

899

1 799

Death Stranding

1 799

1 899

DOOM Eternal

1 859

1 999

Кількість ігор

На персональному комп’ютері можна грати не лише в нові ігри, але й у старі, яким уже понад 20 років. Тож колекція ігор під ПК нараховує понад 30 000. Під консолі їх значно менше — на кожну актуальну версію приблизно 2 000 ігор.

Отже, що ж вибрати? Після аналізу всіх ­чо­тирьох параметрів можна зробити певні висновки щодо кожної ігрової платформи й детально визначити їхні недоліки й переваги.

Консоль можна назвати найкращим вибором як для самостійної гри, так і для гри в компанії під час прохо­дження, зокрема MMORPG. ПК є універсальним рішенням, адже дає змогу не лише грати, а й працювати з текстами, фото- та відеоконтентом, серфити в інтернеті тощо. Також на ПК можна грати в MOBA (наприклад, Dota 2) — жанр, який поки не реалізується на консолях через складність.

З огляду на зазначене, можна значно спростити вибір платформи для гри. Достатньо лише зіставити їхні переваги та недоліки зі своїми бажаннями, можливостями та жанром улюблених ігор. Якщо процес гри й результати приноситимуть задоволення, вибір цілком можна буде вважати правильним. І до речі, немає такого закону, який забороняв би мати вдома обидві платформи.

 

Переваги

Недоліки

ПК

  • універсальність;
  • величезна бібліотека ігор;
  • менша вартість ігор;
  • можливість модернізації окремих елементів;
  • великий вибір різноманітних аксесуарів (миші, гарнітури, клавіатури тощо).
  • висока вартість ПК;
  • потреба в постійному значному оновленні компонентів;
  • неможливість грати в певні ігри через особливості ОС чи технічні параметри;
  • необхідно мати знання для вибору компонентів.

Консоль

  • менша вартість стартового рішення (особливо за наявності телевізора);
  • між оновленнями 5 років;
  • доступність усіх нових ігор;
  • ідеальне відтворення ігор;
  • можливість кооперативної гри за однією консоллю;
  • ексклюзивні ігри;
  • легкість у виборі: лише кілька варіацій консолі.
  • дорожчі ігри.