Людство ще не знайшло причини цього парадоксу, але чим глибше держави і корпорації занурюються в електронний документообіг, тим більше ми друкуємо на папері. Так зручніше, так наочніше, так простіше. Загалом, принтер і далі буде найпопулярнішим місцем зустрічі в офісі після кулера з водою.

А як вибрати цей самий принтер - ми розповімо.

 

 

 Скільки будете друкувати?

 

Перше, про що потрібно задуматися - це обсяги друку. Чи не швидкість, не кольоровість, що не число точок на дюйм, а кількість сторінок, які принтер буде видавати за місяць. Якщо переоціните навантаження, то переплатите. Гірше буде недооцінити - принтер в цьому випадку швидко вийде з ладу.

Найпростіший, але чомусь не для всіх очевидний спосіб дізнатися, скільки ваші співробітники друкують, - подивитися на витрату паперу. Майже вся вона проходить через принтери.

До речі, не обов'язково вибирати саме ту модель, яка забезпечить потрібну продуктивність. Можна ж купити не один, а два принтера, але вже менш витривалих. Бонусом буде радість працівників: за рахунок паралельного друку їм рідше доведеться чекати, поки роздрукуються паперу їхніх колег, до того ж два принтера можна розподілити по приміщеннях офісу.

 

 Чи потрібно сканувати і копіювати?

 

Якщо відповідь позитивна, то зверніть увагу на «сусідній» з принтерами тип пристроїв – БФП, багатофункціональний пристрій. В загалі, і молоток можна назвати багатофункціональним пристроєм, але так вже багато років прийнято називати гібриди принтерів і сканерів в одному корпусі. Вони можуть надрукувати, можуть зробити копію, а можуть зробити «скан». А в деякі навіть вбудований факс - нехай і раз на рік, а й цей динозавр чомусь виявляється потрібен в XXI столітті.

Досвідчені «сканероводи» можуть скривитися, почувши про БФП, але для офісного застосування можливостей вбудованого в БФП сканера вистачає з головою. Специфічні вимоги можуть бути у тих, хто працює з фото або навіть з негативами, але це зовсім інший світ.

 

 Чи потрібен кольоровий друк?

 

Тут, мабуть, і пояснювати нічого. Якщо вам досить чорно-білого друку, то навіть роздумувати нічого: такі моделі набагато дешевше і економічніше.

Кольоровий принтер необхідний тоді, коли потрібно друкувати презентації з діаграмами, листівки і фотографії (в останньому випадку краще дивитися на струменеві принтери, але про це нижче). Тільки не забувайте, що більше заплатити доведеться не тільки за сам принтер, а й за витратні матеріали: тонер або чорнило, а для друку фотографій - за спеціальний папір.

 

Струменевий або лазерний друк?

 

Відповівши на всі питання вище, ви неминуче зіштовхнетесь» в вибір між струминними і лазерними моделями. Як обрати? Вам як користувачеві, напевно, все одно, які там процеси відбуваються всередині ящика. Але варто трохи вникнути в різницю між двома технологіями.

 

Як працює лазерний принтер

 

За все відповідає диво статичних електричних зарядів. Спочатку на барабан (спеціальний валик) «наливають» негативного заряду. Потім по його поверхні пробігає промінь лазера, і з засвічених місць заряд витікає - і до цих місць потім притягується тонер (у нього теж негативний заряд, і він уникає близького спілкування з зарядженими областями барабана). Ну а далі тонеру прямий шлях на папір - і знову справа в електростатиці, адже у аркуша буде позитивний заряд. В кінці - пічка, де тонер плавиться і припікається. Тому, до речі, з лазерного принтера сторінки виходять теплими, а іноді і гарячими.

 

Як працює струменевий принтер

 

Принцип дуже простий: друкуюча головка їздить уздовж аркуша і

«розбризкує» в потрібних місцях крихітні, мікроскопічні краплі чорнила. Тут може використовуватися один з двох способів: чорнило виштовхуються або за рахунок нагріву і розширення (термоструйна технологія), або за рахунок деформації пьезокристала під впливом напруги (п'єзоелектричний). Другий метод придумала Epson, і використовує його у всіх своїх принтерах для будинку,

бізнесу та широкоформатного друку. У цього ноу-хау є кілька переваг: точність «настройки» розміру краплі і надійність за рахунок меншого зносу - немає високих температур.

 

Хто швидше

 

Лазерні принтери завжди були швидше. Вжух - і сторінка вже вилізла. Але є нюанси. По-перше, так зване «час виходу першого аркуша» у струменевих принтерів менше - вони відразу готові до роботи, а

«лазерники» спершу розігріваються.

По-друге, і струменеві принтери вже не такі повільні, як раніше. Японська компанія Epson робить сьогодні «струйники» зі швидкістю друку до 100 сторінок на хвилину.

 

Хто якісніше

 

У сучасних принтерів при друці тексту різниці немає. А ось для картинок і фотографій велику роль грає дозвіл друку, яке у струменевих принтерів вище - 5760 x 1440 dpi проти 1200 x 600 dpi.

Багатьох може бентежити питання стійкості фарби. Колись давно сторінку, надруковану струменевим принтером, не можна було мочити і навіть терти пальцем - чорнило адже потечуть. А в перші півхвилинки після друку взагалі торкатися не варто - "не засохло ще!». Але то було раніше. Сьогодні використовують чорнило, які застигають відразу і не стираються від вологи або маркера.

 

Хто економічніше

 

Згадайте, пристрій лазерного принтера, і все стане зрозуміло. Піч- самий ненажерливий елемент, він споживає велику частину енергії.

BLI (Buyers Laboratory) провела дослідження і з'ясувала, що пристрої Epson серії WorkForce Pro споживають на 80% менше електроенергії, ніж подібні лазерні.

 

 

З ким більше мороки з витратними

 

Просто вважаємо. Лазерні принтери: Фотокондуктор, фотобарабан, тонер-картриджі за кількістю кольорів. Всі вони швидко зношуються або закінчуються, тому великим компаніям доводиться зберігати запас. Ресурс одного картриджа з тонером приблизно 1 500 -  4 000 сторінок.

Струменеві принтери: чорнило (в картриджах або контейнерах) і контейнер для відпрацьованого чорнила. При цьому і самих чорнила в картриджах стає з кожним роком все більше. У Epson, наприклад, ресурс найпростіших моделей з ч / б печаткою - 11 000 сторінок, а є і струменеві принтери з пакетами чорнила на 75 000 аркушів. І їх легко замінити самостійно.

 

Хто дорожче у використанні

 

Якщо коротше: струменеві принтери в роботі обходяться дешевше, іноді навіть удвічі дешевше. Основна причина - див. Вище - менше кількість витратних деталей, зате більшого обсягу.

 

 

Отже, потрібно визначитися з навантаженням, скануванням (якщо потрібно, то дивіться в сторону БФП), кольоровістю і типом друку. Вибираючи між лазерними і струменевими принтерами, не піддавайтеся стереотипам - «струйники» давним-давно перехворіли на ті хвороби, про які ви колись чули.