Восени 2019 року всесвітнє об'єднання Wi-Fi Alliance представило новий стандарт бездротового зв'язку Wi-Fi 6. Спочатку стандарт стали підтримувати флагманські смартфони й топові ігрові ноутбуки, а ось зараз прогрес дійшов і до ПК – у представлених материнських платах для процесорів Intel 10-го покоління всі топові моделі отримали вбудований модуль для роботи з Wi-Fi 6. Саме час розібратися, що до чого в новому стандарті та чому на нього варто переходити вже зараз.

 

Швидкість

Зрозуміло, першим пунктом помітного поліпшення від переходу на новий стандарт є швидкість передачі даних. Новітня технологія стандарту Wi-Fi 6 забезпечує в діапазоні 2,4 ГГц швидкість до 1148 Мбіт/с, а в діапазоні 5 ГГц – до 4804 Мбіт/с. Це більш ніж у два рази вище, ніж в аналогічному маршрутизаторі, що працює за протоколом Wi-Fi 5 навіть із найвищою модуляцією в діапазоні 5 ГГц. Такі швидкості досягаються завдяки новому типу кодування інформації й більш потужним чипам у роутерах, які здатні впоратися зі збільшеним потоком даних.

Багатозадачність

Маршрутизатори з підтримкою Wi-Fi 6 крім збільшеної швидкості надають користувачеві також більш якісне з'єднання, використовуючи технологію OFDMA для підвищення ефективності роботи при великій кількості підключених до однієї мережі девайсів. Нова технологія OFDMA замінює OFDM, що застосовувалась у попередньому поколінні, в якій кожен канал міг використовуватися тільки одним користувачем одночасно. OFDMA дозволяє об'єднувати декілька користувачів в кожному підканалі, збільшуючи ефективність використання спектру й підвищуючи пропускну здатність для кожного пристрою.

Енергоефективність

Функція Target Wake Time (TWT) дозволяє маршрутизаторам планувати призначені інтервали для підключення окремо взятих пристроїв. Ця фішка максимально розкриває свій потенціал із невеликими пристроями – смартфонами й численними девайсами систем розумного будинку. Найчастіше їм немає необхідності бути підключеними до мережі 24/7, а використання підключення за графіком дозволяє істотно економити заряд невеликих акумуляторів, знижуючи енергоспоживання до 7 разів, що значно збільшує термін служби батареї.

Безпека

Новий стандарт Wi-Fi дозволяє використовувати в роутерах шифрування WPA3. Його розрядність розширена до 192 біт, що допомагає надійніше захищати дані користувачів навіть при використанні нескладних паролів, а також при підключенні до бездротової мережі в громадських місцях. Важливо, що новий формат шифрування даних є опціональним у роутерах з підтримкою Wi-Fi 6, тому слід звертати увагу на інформацію від виробника про підтримку WPA3 кожним окремо взятим роутером.

Перспективність

Цей пункт не можна виміряти в цифрах і показати на графіку, однак він підсумовує собою все викладене вище. Купуючи роутер із підтримкою нового стандарту, ви не тільки отримуєте плюси в роботі самого роутера – ви дозволяєте використовувати всі функціональні особливості кожного з уже наявних у вас пристроїв, а також тих, які тільки збираєтеся придбати. А з огляду на тенденції – нас чекає все більше пристроїв, пристосованих для нового стандарту, тому варто віддавати перевагу маршрутизаторам із великим потенціалом на майбутнє.